وب برندینگ (Web-Branding) که با عنوان های دیگری مانند اینترنت برندینگ و آنلاین برندینگ (Online Branding، Internet Branding)هم شناخته می شود نوعی روش مدیریت برند و تولید برند در بستر فضای مجازی می باشد. مجموعه وب @ ایران با سابقه طولانی و تجارب متعدد در زمینه وب برندینگ و برند سازی همواره در حال بروز رسانی دانش خود در زمینه وب برندینگ بوده است.

هدف اصلی فرآیند وب برندینگ استفاده از کلیه ابزار های موجود در ارائه و خلق یک برند و انتشار پیام آن می باشد. البته این موضوع قابل ذکر است که وب برندینگ را نباید با فرآیند سئو اشتباه گرفت؛ در واقع سئو یکی از مواردی است که در وب برندینگ مورد استاده قرار می گیرد ولی در حالت کلی اهداف وب برندینگ بسیار جامع تر و متفاوت است. در سئو هدف اصلی رتبه‌بندی Website Ranking است اما در وب برندینگ هدف انتشار حداکثر پیام برند است

.

بنابراین وب برندینگ عبارت است از یک استراتژی که صاحبان کسب‌وکار در جهت تعریف جایگاه خود در بازار استفاده می‌نمایند. حتی کسب‌وکارهای بزرگ و شناخته‌شده نیز در این حوزه سرمایه‌گذاری فراوانی انجام می‌دهند تا برند خود را با شهرتی مناسب همراه سازند، زیرا فعالیت‌های وب برندینگ تاثیری بسیار عمیقی بر گسترش مرزهای شناخت از برند خواهد داشت. با توجه به رشد روز افزون جوامع، برندها نقش بسیار مهمی در زندگی مصرف‌کنندگان، ایفا می‌نمایند. بنابراین دنیای وب به عنوان ابزاری برای ارسال پیام به مخاطبان کنونی و آتی برند تلقی می‌شود.

پس وب برندینگ به عنوان ابزاری برای حمایت از برنامه‌های بازاریابی سازمان بکار گرفته می‌شود. توجه نمایید که در استفاده از وب برندینگ دقیقا همان اهدافی مدنظر است که در سایر روش‌های برندینگ موردتوجه قرار می‌گیرد. شاید مهم‌ترین این اهداف، افزایش میزان تقاضا برای محصول یا خدمات سازمان است.